Офісний синдром – це цілий комплекс різних захворювань, викликаних негативними чинниками середовища, в якому доводиться працювати день у день. Офісний працівник зазвичай веде малорухомий спосіб життя, спинка стільця як милиця для спини – підпирає її й розслаблює, але при цьому відучує її м’язи працювати, що веде до розладу м’язового тонусу й болю в спині.

Існує ряд основних професійних захворювань офісних працівників:

1. Захворювання опорно-рухового апарату. На сьогоднішній день, кожен третій офісний працівник хворіє на остеохондроз, остеоартроз, радикуліт. Причина цього одна — неправильно організоване робоче місце, малорухливий, сидячий спосіб життя, неправильне харчування, відсутність фізичної активності, стрес.

2. Проблеми з зором. Дуже часто робота в офісі пов’язана з тривалим проведенням часу біля комп’ютера, а світло від монітора, рідкісне миготіння  не дуже позитивно позначаються на зорі. Більш того дефіцит вологості в приміщенні призводить до сильного очного тиску.

3. Захворювання нервової системи. Часті стреси, ненормований робочий день, емоційне вигорання, хронічна втома — негативно позначаються на роботі ЦНС.

Для профілактики вищевказаних захворювань рекомендуємо виділяти пару хвилин в день на виконання декількох вправ, не відходячи від робочого місця.

Регулярні вправи, які співробітники виконують просто на роботі, – нескладний і дуже ефективний спосіб запобігти розвитку хронічних хвороб, професійному вигоранню, підвищити імунітет і загальну працездатність персоналу. Легка руханка допомагає уникнути перевтоми та болю у спині, а також поліпшити самопочуття.

ВПРАВА 1Повороти та нахили голови. Сісти прямо. Нахиляти голову вправо, вліво, вперед, назад. А також повороти голови вправо-вліво. Вправу виконати не менше 5 разів. Подібна активність допомагає зняти втому в плечовому та шийному відділах.  

ВПРАВА 2. Витягування рук вгору. Потрібно витягнути руки над головою й максимально потягнутися вгору (з положення стоячи або сидячи), повторити це необхідно кілька разів. Вправи допомагають запобігти перенапруженню м’язів спини.

ВПРАВА 3. Втягування живота. Це завдання виконується сидячи, воно не займає багато часу та водночас вкрай позитивно впливає на внутрішні органи, циркуляцію крові. Суть полягає в тому, щоб по черзі втягувати та розслабляти м’язи преса.

ВПРАВА 4.  Присідання. Присідати можна кілька разів на день, не відходячи від робочого місця. Виконання вправи займає від 3 до 5 хвилин залежно від інтенсивності та кількості присідань. Допомагає зміцнити м’язи ніг і сприяє поліпшенню кровообігу

ВПРАВА 5. Вправи для очей. Офісним працівникам рекомендується не забувати робити окремі перерви для відпочинку очей орієнтовно раз на 60 хвилин. Під час них можна провести невелику розминку, по черзі дивлячись вгору, вниз і в різні боки або ж просто посидіти із заплющеними очима.